CDRH5D14HPNP-3R3NC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 2.4A 53.7 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDRH5D14HPNP-3R3NC PDF
Type Description
Series:CDRH5D14/HP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):2.4 A
Current - Saturation (Isat):1.9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):53.7mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.228" W (6.10mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)