IM02RU390J
Description
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH
DataSheet
IM02RU390J PDF
Type:Molded
Material - Core:Ferrite
Inductance:39 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):125 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.6Ohm Max
Q @ Freq:45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:22MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)