SCMS5D18-330
Description
FIXED IND 33UH 800MA 556 MOHM
DataSheet
SCMS5D18-330 PDF
Type Description
Series:SCMS5D18
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):568mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):556mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)