1210HS-152EKFS
Description
FIXED IND 1.5UH 400MA 600 MOHM
DataSheet
1210HS-152EKFS PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):600mOhm
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:200MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)