IRF03ST821K
Description
FIXED IND 820UH 105MA 10.5 OHM
DataSheet
IRF03ST821K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:820 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):105 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):10.5Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:1.85MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm)