S0402-3N3G1D
Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM
DataSheet
S0402-3N3G1D PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:3.3 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):80mOhm Max
Q @ Freq:18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:7GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Size / Dimension:0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)