PM20S-R010M
Description
FIXED IND 10NH 810MA 100MOHM SMD
DataSheet
PM20S-R010M PDF
Type Description
Series:PM20S
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):810 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):100mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:1GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)