N08DPA271K
Description
FIXED IND 270UH 630MA 900 MOHM
DataSheet
N08DPA271K PDF
Material - Core:-
Inductance:270 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):630 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):900mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:3.4MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)