70F752AF
Description
FIXED IND 75MH 33MA 222 OHM TH
DataSheet
70F752AF PDF
Type Description
Series:70F
Material - Core:Ferrite
Inductance:75 mH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):33 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):222Ohm Max
Q @ Freq:53 @ 79kHz
Frequency - Self Resonant:174kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:79 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.430" Dia x 0.630" L (10.92mm x 16.00mm)