MGA0503R47M-10
Description
FIXED IND 470NH 10A 8 MOHM SMD
DataSheet
MGA0503R47M-10 PDF
Material - Core:-
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):10 A
Current - Saturation (Isat):14A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):8mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.213" W (5.70mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)