SCMS5D18-470
Description
FIXED IND 47UH 610MA 851 MOHM
DataSheet
SCMS5D18-470 PDF
Type Description
Series:SCMS5D18
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):610 mA
Current - Saturation (Isat):470mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):851mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)