105-152FS
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.5UH 280MA 1.2 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
105-152FS PDF
Type Description
Series:105
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):280 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.2Ohm Max
Q @ Freq:25 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:100MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard, 2 Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)