IM02BH3R0J
Description
FIXED INDUCTOR 3UH TH
DataSheet
IM02BH3R0J PDF
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:3 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)