IRF01BH330K
Description
FIXED IND 33UH 255MA 1.5 OHM TH
DataSheet
IRF01BH330K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):255 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.5Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:24MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)