LHLP12NB151K
Description
FIXED IND 150UH 1.3A 240 MOHM TH
DataSheet
LHLP12NB151K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.3 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):240mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)