B82141B1332K9
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 580MA 300 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
B82141B1332K9 PDF
Type Description
Series:SBC
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):580 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):300mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:90MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" Dia (3.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)