IR02ST5R1J
Description
FIXED INDUCTOR 5.1UH TH
DataSheet
IR02ST5R1J PDF
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:5.1 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)