CLQ61NP-331MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 330UH 70MA 7.15 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CLQ61NP-331MC PDF
Type Description
Series:CLQ61
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:330 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):70 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):7.15Ohm Max