LAL03NA5R6K
Description
FIXED IND 5.6UH 180MA 1.9 OHM TH
DataSheet
LAL03NA5R6K PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Bulk
Material - Core:-
Inductance:5.6 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):180 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.9Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:48MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)