IM06SS220K
Description
FIXED IND 22UH 240MA 2.2 OHM TH
DataSheet
IM06SS220K PDF
Material - Core:Iron
Inductance:22 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):240 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.2Ohm Max
Q @ Freq:60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:24MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)