ELJ-RG3N3DF
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3NH 300MA 380 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ELJ-RG3N3DF PDF
Type Description
Series:RG
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:3.3 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):380mOhm Max
Q @ Freq:4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:10GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.012" (0.31mm)