S0603-151NF3B
Description
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
DataSheet
S0603-151NF3B PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:150 nH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):280 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):980mOhm Max
Q @ Freq:29 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:1.3GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
IHLP2525BDEBR82MA1
IHLP2525BDEBR82MA1
FIXED INDUCTOR 820NH SMD
CDH2D09SNP-2R7MC
CDH2D09SNP-2R7MC
FIXED IND 2.7UH 730MA 215 MOHM
3483-100M
3483-100M
FIXED IND 10UH 1.41A 85 MOHM SMD
S0603-151NF3B
S0603-151NF3B
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM