IM06RFCSSH221J40
Description
FIXED IND 220UH 155MA 7.4 OHM TH
DataSheet
IM06RFCSSH221J40 PDF
Type Description
Series:IM-6-RFCS-40
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:220 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):155 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):7.4Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:4.7MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)