CLP42B-101
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 100UH 224 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CLP42B-101 PDF
Type Description
Series:CLP42B
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:100 µH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):224mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.370" L x 0.181" W (9.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)