CM201212-27NKL
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 27NH 455MA 320MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CM201212-27NKL PDF
Type Description
Series:CM201212
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Polymer
Inductance:27 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):455 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):320mOhm Max
Q @ Freq:15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:2.5GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.058" (1.47mm)