LAL04KB680K
Description
FIXED IND 68UH 305MA 1.47 OHM TH
DataSheet
LAL04KB680K PDF
Material - Core:-
Inductance:68 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):305 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.47Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:5.7MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
P0443T
P0443T
FIXED IND 72UH 200MA 747 MOHM