LAL04NA1R2M
Description
FIXED IND 1.2UH 880MA 210 MOHM
DataSheet
LAL04NA1R2M PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Bulk
Material - Core:-
Inductance:1.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):880 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):210mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:144MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)