MGA06033R3M-10
Description
FIXED IND 3.3UH 6A 35 MOHM SMD
DataSheet
MGA06033R3M-10 PDF
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):6 A
Current - Saturation (Isat):12A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):35mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.264" W (7.30mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max):0.130" (3.30mm)