CAL45TB332K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3MH 75MA 65 OHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CAL45TB332K PDF
Type Description
Series:CA, L Type
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:3.3 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):75 mA
Current - Saturation (Isat):100mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):65Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:252 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.173" Dia x 0.315" L (4.40mm x 8.00mm)