LAL03NA101K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 100UH 90MA 7 OHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LAL03NA101K PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:100 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):90 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):7Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:4.8MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)