IM02RU100G
Description
FIXED IND 10UH 130MA 3.7 OHM TH
DataSheet
IM02RU100G PDF
Material - Core:Iron
Inductance:10 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):130 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.7Ohm Max
Q @ Freq:55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:50MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)