IRF03ER4R7K
Description
FIXED IND 4.7UH 620MA 390 MOHM
DataSheet
IRF03ER4R7K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):620 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):390mOhm Max
Q @ Freq:70 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:80MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm)