S0402-4N7J2B
Description
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
DataSheet
S0402-4N7J2B PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:4.7 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:14 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:4.7GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Size / Dimension:0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)