IM04RU3R6J
Description
FIXED INDUCTOR 3.6UH TH
DataSheet
IM04RU3R6J PDF
Type:Molded
Material - Core:Phenolic
Inductance:3.6 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)