
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CEI122 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 4.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 6.9A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 26.4mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CEI122NP-4R2MC-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10NH 3% 260MA 550MOHM
FIXED IND 5.6UH 340MA 720 MOHM
FIXED IND 470UH 80MA 17 OHM TH
RES 264 OHM 0.5% 1/16W 0603
RES 20M OHM 1% 1W AXIAL
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V
FIXED IND 4.2UH 4.2A 26.4 MOHM