70F392AF-RC
Description
FIXED IND 39MH 41MA 147 OHM TH
DataSheet
70F392AF-RC PDF
Type Description
Series:70F
Material - Core:Ferrite
Inductance:39 mH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):41 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):147Ohm Max
Q @ Freq:59 @ 79kHz
Frequency - Self Resonant:220kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:79 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.370" Dia x 0.630" L (9.40mm x 16.00mm)