IR02RU470K
Description
FIXED IND 47UH 110MA 4.5 OHM TH
DataSheet
IR02RU470K PDF
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):110 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.5Ohm Max
Q @ Freq:45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:20MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)