
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS75101 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 370 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.05Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 36MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MS75101-8SH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 4.7UH SMD
FIXED IND 4.7UH 10A 14.27 MOHM
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM
RES 10.6K OHM 0.5% 1/16W 0402
D55342E-M 25PPM 1206 3.2K 0.1% R
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
FIXED IND 12UH 370MA 1.05 OHM TH