
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CEP125 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.6 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 8.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 8.8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 11.4mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CEP125-5R6MC-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 530MA 730 MOHM
FIXED IND 1.5UH 535MA 220 MOHM
FIXED IND 47UH 60MA 7 OHM SMD
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
FIXED IND 6.2UH 2.5A 27 MOHM SMD
CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM
FIXED IND 5.6UH 8.2A 11.4 MOHM