CDEP106NP-4R0MC-50
Description
FIXED IND 4UH 7.8A 11.2 MOHM SMD
DataSheet
CDEP106NP-4R0MC-50 PDF
Type Description
Series:CDEP106
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:4 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):7.8 A
Current - Saturation (Isat):10.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):11.2mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)