LEMF2520T100K
Description
FIXED IND 10UH 155MA 500 MOHM
DataSheet
LEMF2520T100K PDF
Type Description
Series:LE, MF Type
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):155 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):500mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:32MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)