IM06RU751K
Description
FIXED IND 750UH 83MA 14.4 OHM TH
DataSheet
IM06RU751K PDF
Type Description
Series:IM
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:750 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):83 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):14.4Ohm Max
Q @ Freq:60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:3.3MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)