CWL0306-2N7-CNH
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.7NH 800MA 90 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CWL0306-2N7-CNH PDF
Type Description
Series:CWL0306
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Thin Film
Material - Core:-
Inductance:2.7 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):90mOhm Max
Q @ Freq:25 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:10GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.017" (0.42mm)