
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 230 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 75MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM02KR4R7K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 55A 0.6 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 320MA 1 OHM SMD
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
FIXED IND 750UH 2.1A 240 MOHM TH
PANEL MOUNT FRAME DSUB
FIXED IND 2.2UH 235MA 1.7 OHM
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.2 OHM TH