S0603-101NH3S
Description
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM
DataSheet
S0603-101NH3S PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:100 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):610mOhm Max
Q @ Freq:31 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:1.4GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:150 MHz
Size / Dimension:0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)