
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9130 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 455 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 300mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 125MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 9130-26 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 530MA 750 MOHM
FIXED IND 1.8NH 0.2NH 800MA 100M
FIXED IND 390UH 55MA 22 OHM TH
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
RF SHIELD 2.75" X 3.5" SMD T/H
FIXED IND 1.8UH 455MA 300MOHM TH