
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS75101 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 310 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MS75101-9BH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 395MA 500 MOHM
FIXED IND 1.2UH 950MA 220MOHM TH
FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM
CRYSTAL 37.4000MHZ 8PF SMD
EXL UNITIZED WHEEL 1X1" 6A MED
CRYSTAL 52.0000MHZ 8PF SMD
FIXED IND 15UH 310MA 1.2 OHM TH