SCMS5D12-221
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 220UH 230MA 5.23 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SCMS5D12-221 PDF
Type Description
Series:SCMS5D12
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):230 mA
Current - Saturation (Isat):160mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):5.23Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.049" (1.25mm)