
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 15E-L |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 680 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 310mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder, 3 Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.906" (23.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELC-15E681L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 21A 3.6 MOHM SMD
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
FIXED IND 27UH 125MA 3.8 OHM TH
CRYSTAL 20.0000MHZ 11PF SMD
CONN HEADER SMD 34POS 1.27MM
CONN TRIAX RCPT STR 50OHM SOLDER
FIXED IND 680UH 1.1A 310 MOHM TH