
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS75088 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 480 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 350mOhm Max |
| Q @ Freq: | 44 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 85MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MS75088-7BH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
FIXED IND 18UH 185MA 2.25 OHM TH
FIXED INDUCTOR 2.7 SMD
HOLE PLUG 0.394" THRMPLTC BLACK
FIXED IND 5.1UH 570MA 360 MOHM
MEMS OSC XO 3.0720MHZ CMOS SMD
FIXED IND 3.3UH 480MA 350 MOHM